SYLVI STØRRE ENN ERNA

Frp-leder Sylvi Listhaug er større enn Høyre-leder Erna Solberg i den siste statsministermålingen fra TV 2. Det er første gangen at Listhaug er større enn Solberg i TV2s målinger av dette slaget. Men Jonas Gahr Støre er den mest populære statsministerkandidaten med 46,7 prosent oppslutning

FORBIKJØRT: For første gang er Erna Solberg (bildet) forbikjørt av Sylvi Listhaug i TV2s stasministermålinger.

– Min jobb er ikke å analysere hva velgerne mener, om Sylvi er friskere eller noe annet. Min jobb er å snakke om Høyres politikk, og det er det jeg kommer til å gjøre, sier Solberg til TV 2.

Undersøkelsen er utført av Verian for TV 2, i  landsrepresentativt utvalg på 986 personer i perioden 24. til 30. juni i år.

Støre har fordel av være venstresidens eneste kandidat, mens det på borgerlig side er uenighet om hvem som skal lede landet ved et borgerlig flertall ved høstens valg.

Tekst. MORTEN AASBØ

Comments are closed.